Əməkdaşlarımız 2025-ci il 13-16 may tarixləri ərzində keçirilən “Caspian Agro 2025” – 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı sərgisi nəzdində baş tutan II Beynəlxalq Aqrar İnnovasiyalar Forumunda tərəfdaş qismində iştirak edib.
Forumun 4-cü panelində “Dövlətin maliyyə mexanizmləri” mövzusunda Expressbankın Mikro kreditlər satışı şöbəsinin müdiri Yaşar Cabbarov çıxış edib. O, çıxışında Expressbankın aqro kredit satışları, bu sahədə sahibkarlara təqdim edilən maliyyə alətləri və kreditləşmə şərtləri barədə ətraflı məlumat verib. Yaşar Cabbarov qeyd edib ki, bankın məqsədi aqrar sektorda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların maliyyə resurslarına çıxışını asanlaşdırmaq, onların dayanıqlı inkişafına dəstək olmaqdır.
Qeyd edək ki, Expressbank ölkədə kənd təsərrüfatının inkişafına töhfə vermək, bu sahədə fəaliyyət göstərən sahibkarların maliyyə ehtiyaclarını qarşılamaq və onları dayanıqlı biznes tərəfdaşlığı ilə dəstəkləmək məqsədilə bir sıra əlverişli bank məhsulları və xidmətləri təqdim edir.

Expressbank принял участие во II Международном форуме аграрных инноваций
Сотрудники Expressbank приняли участие в качестве партнёра во II Международном форуме аграрных инноваций, который прошёл в рамках 18-й Азербайджанской Международной сельскохозяйственной выставки “Caspian Agro 2025” с 13 по 16 мая 2025 года.
В рамках четвёртой панели форума на тему «Финансовые механизмы государства» выступил начальник отдела продаж микрокредитов Expressbank Яшар Джабаров. В своём выступлении он подробно рассказал о продажах агрокредитов банка, финансовых инструментах, предлагаемых предпринимателям в этой сфере, а также об условиях кредитования. Яшар Джабаров отметил, что целью банка является упрощение доступа микропредпринимателей и малого бизнеса, работающих в аграрном секторе, к финансовым ресурсам и поддержка их устойчивого развития.
Отметим, что Expressbank предлагает ряд выгодных банковских продуктов и услуг, направленных на развитие сельского хозяйства в стране, удовлетворение финансовых потребностей предпринимателей в этой сфере и поддержку их в рамках устойчивого бизнес-партнёрства.