Expressbank “Extra” rəqəmsal depozit məhsulunu istifadəyə verdi
Expressbank “Extra” rəqəmsal depozit məhsulunu müştərilərinin istifadəsinə verib. Belə ki, indi Expressbankın cari müştəriləri “Express24” tətbiqi üzərindən minimum 50 AZN-dən başlayaraq depozit yerləşdirməklə 24 ayadək müddətdə 10,5 %-dən gəlir əldə edə bilərlər.
Həmçinin depozit müqaviləsini SİMA İmza ilə rəsmiləşdirərək prosesləri banka gəlmədən tamamlamaq mümkündür.
Yerləşdirilən depozitlər üzrə faizlər müştərinin istəyindən asılı olaraq müddətin sonunda və ya aylar üzrə götürülə bilər. Qeyd edək ki, yerləşdirilən bütün depozitlər Əmanətlərin Sığortalanması Fondunun qaydalarına uyğun olaraq sığortalanır.
“Extra” haqqında ekstra məlumat üçün keçid edin!
Qeyd edək ki, 2025-ci ildə "Fitch" beynəlxalq reytinq agentliyi "Expressbank" ASC-nin uzunmüddətli reytinqini “B+” səviyyəsində “Sabit” proqnozla təsdiqləyib.

Expressbank continues to make your work easier with its upgraded banking services!
Expressbank has launched its new digital deposit product “Extra” for its customers. Now, existing clients can open a deposit via the Express24 mobile app starting from just 50 AZN and earn up to 10.5% for a term of up to 24 months.
Customers can also finalize their deposit agreement using SİMA İmza, allowing them to complete the entire process remotely, without visiting the bank.
Interest on the placed deposits can be withdrawn monthly or at maturity, depending on the customer’s preference. It should be noted that all deposits are insured in accordance with the rules of the Deposit Insurance Fund.
Follow the link for extra information about “Extra”!
We also note that in 2025, the international rating agency Fitch affirmed Expressbank’s long-term rating at B+ with a Stable outlook.
Expressbank OJSC operates under license No. 119 issued by the Central Bank of Azerbaijan on December 30, 1992.