Expressbank “Extra” rəqəmsal depozit məhsulunu istifadəyə verdi
Expressbank “Extra” rəqəmsal depozit məhsulunu müştərilərinin istifadəsinə verib. Belə ki, indi Expressbankın cari müştəriləri “Express24” tətbiqi üzərindən minimum 50 AZN-dən başlayaraq depozit yerləşdirməklə 24 ayadək müddətdə 10,5 %-dən gəlir əldə edə bilərlər.
Həmçinin depozit müqaviləsini SİMA İmza ilə rəsmiləşdirərək prosesləri banka gəlmədən tamamlamaq mümkündür.
Yerləşdirilən depozitlər üzrə faizlər müştərinin istəyindən asılı olaraq müddətin sonunda və ya aylar üzrə götürülə bilər. Qeyd edək ki, yerləşdirilən bütün depozitlər Əmanətlərin Sığortalanması Fondunun qaydalarına uyğun olaraq sığortalanır.
“Extra” haqqında ekstra məlumat üçün keçid edin!
Qeyd edək ki, 2025-ci ildə "Fitch" beynəlxalq reytinq agentliyi "Expressbank" ASC-nin uzunmüddətli reytinqini “B+” səviyyəsində “Sabit” proqnozla təsdiqləyib.

Expressbank продолжает упрощать вашу работу благодаря обновлённым банковским сервисам!
Expressbank представил своим клиентам новый цифровой депозитный продукт “Extra”. Теперь действующие клиенты банка могут оформить депозит через приложение Express24, начиная всего с 50 AZN, и получать доход до 10,5% сроком до 24 месяцев.
Кроме того, договор по депозиту можно оформить с помощью SİMA İmza, завершив процесс полностью дистанционно, без посещения банка.
Проценты по размещённым депозитам могут быть выплачены по желанию клиента — ежемесячно или в конце срока. Отметим, что все размещённые депозиты застрахованы в соответствии с правилами Фонда страхования вкладов.
Перейдите по ссылке, чтобы получить экстра-информацию об “Extra”!
Также сообщаем, что в 2025 году международное рейтинговое агентство Fitch подтвердило долгосрочный рейтинг Expressbank на уровне B+ со стабильным прогнозом.
АО «Expressbank» осуществляет деятельность на основании лицензии №119, выданной Центральным банком Азербайджана 30 декабря 1992 года.