Expressbank olaraq kənd təsərrüfatına və aqrar biznesin inkişafına dəstək məqsədilə təşkil olunan növbəti Aqrar Biznes Festivalında iştirak etdik.
Belə ki, Samux rayonunda keçirilən Aqrar Biznes Festivalında, eləcə də, yerli məhsulların tanıdılmasına həsr olunan II Ərik Festivalında iştirak etdik.
Festival çərçivəsində bank nümayəndələri ziyarətçilərlə birbaşa ünsiyyət quraraq fermer və sahibkarlar üçün nəzərdə tutulmuş güzəştli kredit məhsulları, sürətli maliyyələşmə imkanları və rəqəmsal bankçılıq xidmətləri barədə ətraflı məlumat veriblər. Bankın stendi yerli istehsalçılar və sahibkarlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Festival çərçivəsində “Dövlətin maliyyə mexanizmləri” mövzusunda keçirilən növbəti panel müzakirəsi zamanı Expressbankın Gəncə filialının müdiri Orxan Pənahov çıxış edib. O, çıxışında kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarından bəhs edərək, Expressbank tərəfindən dövlətin dəstəklədiyi maliyyə proqramları çərçivəsində fermer və aqrar biznes nümayəndələrinə təklif olunan uyğun faizli kredit məhsulları, vergi və subsidiya mexanizmləri haqqında ətraflı məlumat verib.
Qeyd edək ki, tədbirdə iştirak Expressbankın kənd təsərrüfatı sektorunda fəaliyyət göstərən müştərilərə daha yaxın olmaq və bu sahənin maliyyə əlçatanlığını artırmaq istiqamətində atdığı addımların davamı olaraq qiymətləndirilir.

As Expressbank, we met with entrepreneurs in Samukh.
As part of our commitment to supporting agriculture and the development of agribusiness, Expressbank took part in the latest Agro Business Festival.
We participated in the Agro Business Festival held in the Samukh region, as well as the 2nd Apricot Festival dedicated to promoting local products.
During the festival, bank representatives engaged directly with visitors, providing detailed information about concessional loan products for farmers and entrepreneurs, fast financing opportunities, and digital banking services. The bank’s booth attracted great interest from local producers and business owners.
As part of the event, Orkhan Panahov, the head of Expressbank’s Ganja branch, spoke at the panel discussion titled “State Financial Mechanisms.” In his speech, he highlighted the opportunities for entrepreneurs in agriculture to access financial resources and provided detailed information about affordable loan products, tax incentives, and subsidy mechanisms offered by Expressbank under government-supported programs.
It is worth noting that participation in this event is seen as part of Expressbank’s ongoing efforts to be closer to its clients in the agricultural sector and to improve financial accessibility in this field.
Expressbank OJSC operates under license No. 119 issued by the Central Bank of Azerbaijan on December 30, 1992. Address: 134C Y.V. Chamanzaminli Street, Baku.