lll rübün maliyyə hesabatını açıqladıq
Belə ki, Bankın kredit portfeli ötən ilin sonu ilə müqayisədə 6%-ə yaxın artaraq 530 mln 591 min manatı ötüb. Qeyd edək ki, kredit portfelinin böyüməsində biznes kreditlərinin əhəmiyyətli artımı təsir faktorlarından biri olub. Belə ki, bankın biznes kreditləri ötən ilin sonu ilə müqayisədə 10%-dən çox artaraq 182 milyon manatı ötüb.
2024-cü ilin 3-cü rübü ilə müqayisədə bankın faiz gəlirləri 22%-dən çox artaraq 60 mln 657 min AZN təşkil edib.
Expressbank etibarlı maliyyə qurumu olaraq ötən rübü depozit portfelinin də artımı ilə başa vurub. Bank fiziki şəxslərin depozitlərinin 26%-ə yaxın artım göstərərək 254 mln 494 min manatadək böyüdüyünü bəyan edib. Bununla da bankın ümumi depozit portfeli 13%-dən çox artaraq 296 mln 610 min manatı ötüb.

Expressbank has announced its financial results for the third quarter of 2025.
The Bank’s loan portfolio has increased by nearly 6% compared to the end of the previous year, exceeding AZN 530.6 million. It is noteworthy that the significant growth in business loans has been one of the main drivers of this expansion. Specifically, the Bank’s business loan portfolio grew by more than 10% compared to the end of last year, surpassing AZN 182 million.
Compared to the third quarter of 2024, the Bank’s interest income rose by over 22%, reaching AZN 60.7 million.
As a reliable financial institution, Expressbank also closed the reporting quarter with an increase in its deposit portfolio. The Bank reported that deposits of individuals grew by nearly 26%, reaching AZN 254.5 million. Consequently, the total deposit portfolio expanded by more than 13%, exceeding AZN 296.6 million.