Expressbanka cəmi 4.4 qram qızıl təqdim etməklə 1000 AZN nağd pul krediti əldə etmək mümkündür.
Belə ki, Bankın təqdim etdiyi qızıl təminatlı kredit məhsulu qısa müddətdə və rəsmi iş yeri tələbi olmadan maliyyə ehtiyaclarını qarşılamaq istəyən müştərilər üçün əlverişli imkan yaradır.
Müştərilərinə hər zaman rahat və əlçatan bank xidmətləri təqdim edən Expressbankın qızıl təminatlı kredit məhsulu ilə 50 000 manatadək nağd pul krediti əldə etmək mümkündür.
Qızıl təminatlı kredit illik 18%-dən başlayan faiz dərəcəsi ilə 36 ayadək müddətə təqdim olunur. Müştərilərin maliyyə yükünü azaltmaq məqsədilə kredit üzrə 6 aylıq güzəşt müddəti tətbiq edilir. Bu müddət ərzində yalnız kredit faizləri ödənilir, əsas borcun ödənişi isə növbəti aylara keçirilir.

Gold-backed loan with favorable terms
Our gold-backed loan is a convenient solution for customers who want to meet their financial needs quickly and without the requirement of official employment.
By offering comfortable and accessible banking services, Expressbank enables its customers to receive up to 50,000 AZN in cash loans through its gold-backed loan product.
The gold-backed loan is available for a term of up to 36 months with an annual interest rate starting from 18%. To reduce the financial burden on customers, a 6-month grace period is applied. During this period, only interest payments are required, while the repayment of the principal amount is postponed to the following months.
You can apply for Expressbank’s “Gold-backed Loan” by following the link.
“Expressbank” OJSC operates under License No.119 issued by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on December 30, 1992.